Fundacje:

Alex Green założył fundację

   Alex Green założył fundację ,,No LIMITS " Pomoc niewidomym i niedowidzącym, program 500 + niewidomy.
Alex Green wychował się w latach 70-tych i 80-tych, w domu rodzinnym wszyscy palili oprócz Alex-a. Nigdy nie otwierano okien, palono tylko papierosy bez filtra. Mama i tato Alex-a palili 3 paczki dziennie papierosów bez filtra, w domu było czarno od dymu, Alex prosił rodziców nie raz aby przy nim nie palili. Odpowiedź była jedna: ,,przecież ty nie palisz''. 
Gdy Alex miał 19 lat zaczął ślepnąć, nikt z lekarzy nie wiedział co mu jest, pod koniec lat 90 obawiało się, że ma rzadką chorobę zwaną ,,stożek rogówki" i stracił wzrok całkiem praktycznie. 
Dzięki przeszczepowi rogówki i leczeniu profesora Alex odzyskał wzrok, był jako nowo narodzony. 
W 2003 roku podczas misji w Afganistanie gdy Alex Green pełnił służbę jako najemnik Blackwater jego HAMER wjechał na minę, wszyscy koledzy jadący wtedy HAMER-em z Grenn'em polegli. Alex dostał całkowitego uszkodzenia narządu wzroku, po raz drugi stracił wzrok całkowicie. Uratowali go wtedy specjaliście ze Szwajcarii.
Po raz drugi Alex odzyskiwa wzrok, sprawy zaczęły się znowu komplikować w 2016 roku, ale ta nowa historia wymaga omówienia w zupełnie innym rozdziale i innej książce pt.: ,,Państwo w państwie" 

   Dzięki temu że Alex doskonale zrozumiał co to znaczy nie widzieć, być niewidzącym czy niedowidzącym, postanowił pomóc wszystkim ludziom, którzy stracili uszczerbku narządu wzroku czyli 80 % receptorów, które odbierają środowisko. 

   Alex mocno wierzył że ludzie nie widomi i niedowidzący o których często świat zapomniał mogą żyć normalnie, wszak każdy posiada trzy rodzaje oczu, jeśli zasłoni dwie partie oczu zostaje ostatnie oko - najważniejsze umysł i wyobraźnia. Alex już sam tego trzy razy w życiu doświadczył dlatego założył fundację w 2021 roku: ,,No limits" niewidomym i niedowidzącym, fundacja wdraża własne programy: Nie widomy 500 + i właśnie dlatego że Alex sam jest niewidzący, zna ten stan wegetatywny gdy zabraknie oczu wykrztusi z siebie tyle empatii, że pomoże każdemu nie widzącemu czy niedowidzącemu i otrzyma program 500+ niewidzący. Zapraszamy ,,No limits" Alex Green 
Niewidomy może widzieć

 

 

 

 

 

Autor, pisarz, reżyser

www.alexgreen.pl